Ocieplenie stropu pianką PUR, docieplanie stropów

Ocieplenie stropu pianką poliuretanową we Wrocławiu

Współczesne budownictwo niejednokrotnie, z różnych względów rezygnuje z wykorzystania poddasza w celach mieszkalnych.

W takim wypadku nie trzeba inwestować w pełne ocieplenie skosów poddasza. Wystarczy dokładne ocieplenie stropu.Poddasze nie koniecznie musi być użytkowe. Równie dobrze może pełnić funkcję strychu o mniejszej lub większej intensywności użytkowania, lub pozostać w pełni niewykorzystane. Tutaj wszystko zależy od inwestora i jego wyobraźni. W drodze do zmniejszenia kosztów budowy, można tym sposobem zrezygnować z izolacji skosów poddasza na rzecz wykonania solidnej izolacji stropu. Ocieplenie stropu może być równie dobrze uzupełnieniem izolacji poddasza.

W zależności od konstrukcji stropu i materiałów przy tym użytych, wymagania w kwestii ocieplenia takiej przegrody ulegają zmianie. Strop gęstożebrowy, monolityczny czy strop drewniany – każdy z nich potrzebuje izolacji termicznej, a w przypadku gdy nad stropem znajduje się przestrzeń użytkowa, również skutecznej izolacji akustycznej. Wykorzystanie poliuretanów w tym zakresie jest po izolacji poddasza drugą najpopularniejszą okolicznością ich zastosowania. Zarówno zamkniętokomórkowa jak i otwartokmórkowa piana PUR spisują się doskonale również tym zakresie.

Izolację pianą można wykonać natryskując materiał bezpośrednio na strop lub jego wypełnienie w przypadku stropów drewnianych gdzie zwykle powstaje sufit podwieszany pod zabudowę g-k. Grubość warstwy ocieplenia dobierana jest indywidualnie, w oparciu o warunku techniczne oraz indywidualne preferencje w kwestii zamierzonego do uzyskanie oporu cieplnego oraz dźwiękochłonności przegrody. Wysoka dźwiękochłonność PUR w połączeniu ze świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi -to klucz do idealnej izolacji stropu.

Zapraszamy do kontaktu

733 388 460

513 418 049

Strop drewniany – ocieplenie pianą PUR

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu ocieplania stropów pianką poliuretanową. Oferujemy izolację stropów drewnianych oraz betonowych. Nasze bogate doświadczenie i umiejętności pozwalają nam na profesjonalną i skuteczną realizację usług. W pracy wykorzystujemy wyłącznie najlepszej jakości materiały i nowoczesny sprzęt, co umożliwia nam szybkie i efektywne ocieplenie stropu. Gwarantujemy skuteczność i bezpieczeństwo izolacji.

Nasze usługi kierujemy do klientów prywatnych i biznesowych. Wykonujemy izolację stropów w domach jednorodzinnych, ale również budynkach firmowych i publicznych każdego innego typu i o dowolnej wielkości. Dzięki wykorzystaniu technologii natryskowej wszystkie prace przebiegają szybko i sprawnie. Zapewniamy terminowe wykonywanie zleceń, przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

 

Ocieplenie stropu pianką PUR – dlaczego jest tak ważne?

W wielu domach jednorodzinnych, ale również budynkach innego rodzaju, pod połaciami dachu znajduje się przestrzeń o charakterze niemieszkalnym. Zazwyczaj pomieszczenia te służą jako suszarnia, strych, a niekiedy nie mają żadnego przeznaczenia. Niezależnie od tego, czy myślisz o zaaranżowaniu owej przestrzeni, czy pozostawisz ją niewykorzystaną, zaleca się jej docieplenie.

Izolacja stropu od spodu pianką poliuretanową pozwoli polepszyć sprawność energetyczną budynków. Przez wyżej położone części domów ucieka bowiem najwięcej energii cieplnej. Niewłaściwe docieplenie przestrzeni może doprowadzić do dużych strat ciepła, co przekłada się na mniejszy komfort życia, a także zwiększone rachunki za ogrzewanie. Izolacja stropu pianą PUR w istotny sposób wpływa na bezpieczeństwo i komfort domowników.

Ocieplanie stropu od spodu 3
Pracownik ocieplający sufit w domu jednorodzinnym
Zabezpieczenie stropu po ociepleniu

 

Izolacja akustyczna stropu pianą PUR

Nasza firma wykonuje również izolacje akustyczne. Piana PUR dźwiękochłonna to jeden z najskuteczniejszych izolatorów akustycznych. Pozwala znacząco zredukować poziom hałasu w domu lub mieszkaniu, przyczyniając się tym samym do poprawy komfortu życia mieszkańców.

Spowodowane hałasem drgania przechodzą wzdłuż przegród: dachu, stropu i ścian, promieniując na całą powierzchnię obiektu. Przez strop i przegrody łatwo przenikają hałasy z zewnątrz, np. odgłosy silnego wiatru, samochodów czy komunikacji miejskiej. Niechciane dźwięki powstają też wewnątrz budynku. Powodują je np. upadające przedmioty czy kroki mieszkańców. To skutkuje podwyższonym poziomem hałasu, a w efekcie znacznym dyskomfortem w codziennym życiu. Dlatego stropy warto wykończyć pianką dźwiękochłonną.

Izolacja akustyczna stropu od spodu to rozwiązanie, o którym warto pomyśleć już na etapie stawiania budynku. Profesjonalnie wykonujemy izolację, która zapobiega przenoszeniu się rozmaitych dźwięków do pozostałych pomieszczeń. Pianka dźwiękochłonna tworzy przegrodę, która tłumi i zatrzymuje hałas. Już niewielka warstwa specjalnej pianki powstrzymuje przenikanie niepożądanych dźwięków, a jednocześnie zapewnia świetną termoizolację obiektu.

Wykonywana przez nas izolacja akustyczna stropu zapewnia optymalny poziom ciszy i prywatności. Pozwala skutecznie kontrolować natężenie dźwięków pochodzących z zewnątrz, a także występujących w środku obiektu. Metoda ta jest szczególnie polecana w budynkach przeznaczonych do celów firmowych, np. biurach. Jest też wskazana w wielorodzinnych blokach mieszkalnych, gdzie pozwala oddzielić się od hałaśliwych sąsiadów z wyższego piętra. Docieplenie stropów specjalną pianą to również polecane rozwiązanie do domów jednorodzinnych, gdzie zapewnia wysoki poziom wygody osobom przebywającym na niższej kondygnacji.

 

Jakie są zalety ocieplenia stropu pianą?

Ocieplenie stropu pianką PUR to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim wpływa na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Piana poliuretanowa to materiał, który cechuje się znakomitą szczelnością. Dociera w każdą, nawet najmniejszą przestrzeń, dokładnie ją wypełniając. Dzięki temu eliminuje mostki termiczne oraz wpływa na szczelność powstałej powłoki. Właściwości paroprzepuszczalne sprawiają, że pod powierzchnią nie pojawia się grzyb albo pleśń. Powłoka nie przepuszcza również wody, co zapobiega osadzaniu się i przenikaniu wilgoci.

Docieplanie stropów pianą PUR odbywa się metodą natryskową. To wydajny sposób na pokrycie pianą nawet dużych powierzchni. Izolacja tą techniką to proces znacznie szybszy niż np. styropianem czy wełną. Dzięki temu jesteśmy w stanie docieplić strop nawet w ciągu kilku godzin. Izolacja stropów pianą to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się w nowym i starym budownictwie, a także w różnych rodzajach stropów.

Pozostały zakres oferowanych usług

Zapraszamy do kontaktu

733 388 460

513 418 049