Powierzchnia ścian jest największą przegrodą każdego budynku, stąd też niewłaściwie ocieplone ściany generują ogromne straty cieplne. Niska efektywność energetyczna przekłada się z kolei na zwiększoną emisję CO2, znacząco przyczyniając się do wzrostu rachunków za ogrzewanie i chłodzenie w przypadku użycia klimatyzacji. Termomodernizacja ścian przynosi jednak wiele innych korzyści: większy komfort użytkowników, lepsza akustyka wewnątrz pomieszczeń, stabilność temperaturowa, lepszy mikroklimat wewnątrz, mniejsze ryzyko występowania pleśni i grzybów.
Izolacja pianą PUR znajduje zastosowanie bez względu na materiał z którego wykonane są ściany oraz konstrukcję samej przegrody, a w niektórych przypadkach okazuje się jedyną sensowną alternatywą jak np. w przypadku konstrukcji szkieletowych. Drewniana konstrukcja szkieletowa poddawana zmiennym warunkom atmosferycznym, „pracuje” bardziej niż konstrukcje murowane. Użycie mało elastycznych materiałów do ocieplenia ścian domu szkieletowego skutkuje niejednokrotnie zaburzeniem szczelności warstwy izolacji i z roku na rok coraz większymi mostkami termicznymi. Wysoka przyczepność piany PUR wraz z dużą elastycznością i nieosiągalną dla innych metod izolacji szczelnością okazuje się wówczas idealnym rozwiązaniem.
Do ocieplenia ścian wykorzystuje się zarówno nieprzepuszczającą wilgoci, sztywną pianę zamkniętokomórkową jak i oddychającą, półsztywną otwartokomórkową. Ta pierwsza ze względu na ponadprzeciętnie korzystny współczynnik lambda, sprawdzi się wszędzie tam gdzie konstrukcja nie pozwala na zastosowanie grubszej warstwy izolacji. Przy λ=0,022 już przy zastosowaniu 10 cm warstwy piany zamkniętokomórkowej otrzymujemy współczynnik przenikania ciepła U=0.022 co jest wartością wystarczającą nawet w obliczu zaostrzonych norm WT2021. Nowe Warunki Techniczne oznaczają wymóg budowania jeszcze cieplejszych przegród, jak również konieczność zastosowania bardziej zaawansowanych technologii wznoszenia murów. Zastosowanie zamkniętokomórkowej piany sprawdza się również w przypadku wszelakich konstrukcji z blachy gdzie oprócz przemarzania niezaizolowanych powierzchni ,powszechne jest również zjawisko powstawania skroplin, na skutek różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz powierzchni blachy(garaże blaszane).Już 3-5cm warstwa „zamkniętej komórki” jest w stanie wyeliminować ten problem.
Przechowalnie owoców, domki letniskowe, campery, chłodnie, domy szkieletowe, hale magazynowe etc. -wszędzie tam z powodzeniem stosowana jest piana PUR jako materiał izolujący przegrody ścienne zapewniając wysoką efektywność energetyczną zaizolowanych pomieszczeń.
Jeżeli chodzi o ocieplenie domu, Wrocław jest miastem, gdzie warto zadbać o tę kwestię, aby cieszyć się komfortem przez cały rok i zoptymalizować wydatki na ogrzewanie. Nie zaskoczy chyba nikogo stwierdzenie, że to właśnie ściany stanowią największą powierzchnię w każdym budynku, więc zaniedbanie ich efektywności energetycznej będzie miało poważne skutki dla całego domu. Nieocieplone ściany pośrednio przyczyniają się również do zwiększenia emisji CO2 do atmosfery. Tym samym rosną rachunki za ogrzewanie zimą, a także w lecie, kiedy okazuje się, że klimatyzacja musi być używana częściej niż powinna.
Dlatego właśnie tak ważne jest prawidłowe ocieplanie budynków, Wrocław to miejscowość, w której nasza firma zrealizowała już wiele projektów. Zyskaliśmy grono zadowolonych i lojalnych Klientów, polecających nas swoim znajomym.
Przeprowadzamy kompleksową i profesjonalną termoizolację ścian zarówno dla osób prywatnych, jak i firm czy większych przedsiębiorstw. Nasze usługi to nie tylko gwarancja prawidłowego gospodarowania ciepłem w budynku, ale także poprawiona akustyka, znacznie lepszy mikroklimat oraz ograniczenie występowania grzybów i pleśni do minimum.
Piana PUR, z której korzystamy, jest materiałem uniwersalnym – można ją stosować bez względu na to, z jakiego materiału zbudowana jest ściana, a także bez względu na rodzaj konstrukcji przegrody. Kiedy weźmiemy pod uwagę dom szkieletowy ocieplenie pianą PUR okazuje się jedynym rozsądnym i optymalnym rozwiązaniem. Taki rodzaj konstrukcji przez swoją naturę pracuje znacznie bardziej niż konstrukcje murowane. Należy więc stosować elastyczne materiały, aby ocieplenie domu drewnianego od wewnątrz przyniosło pożądane rezultaty. W przypadku, kiedy zastosowany jest niewłaściwy materiał, może dochodzić do zaburzenia szczelności izolacji, a co za tym idzie powstawania coraz większych mostków termicznych.
W swojej pracy korzystamy z dwóch rodzajów pianki: otwartokomórkowej (półsztywnej) oraz zamkniętokomórkowej. Ta ostatnia polecana jest wszędzie tam, gdzie warstwa izolacyjna z różnych względów nie może być zbyt gruba. Wystarczy zastosować nawet 10 cm takiej pianki, aby osiągnąć zadowalające rezultaty spełniające aktualne rygorystyczne normy. Pianka zamkniętokomórkowa używana jest także konstrukcjach blaszanych, gdzie przynosi doskonałe rezultaty nawet przy kilkucentymetrowych warstwach izolacyjnych.
Pianka PUR sprawdzi się rewelacyjne również w przypadku starych domów o wysokim wskaźniku przenikania ciepła. Do jej największych zalet z pewnością należy łatwość aplikacji. Pianka od razu zwiększa swoją objętość, wypełniając wszystkie szczeliny. Sprawia to, że cały proces ocieplania można zakończyć w krótkim czasie, co z pewnością wpłynie na poprawę komfortu wszystkich domowników.
Co ważne pianka PUR oddycha, ale jednocześnie nie nasiąka wodą, dzięki czemu jest odporna na rozwój niechcianych drobnoustrojów. Dodatkowo nie zmienia swojego kształtu, ponieważ twardnieje od razu po aplikacji. Pianka polecana jest również w przypadku skośnych i nierównych powierzchni. Dzięki swoim właściwościom od razu przylgnie i wypełni nawet najbardziej nietypowe otwory.
Inwestycja w ocieplanie ścian zwraca się bardzo szybko i jest odczuwalna już przy pierwszych rachunkach za prąd czy ogrzewanie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy. Odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy Państwu korzystną ofertę dostosowaną do indywidualnych oczekiwań. Zapraszamy do kontaktu.
Izolacja domu pomaga utrzymać ciepło w zimie i chłód w lecie, a także może zaoszczędzić energię i zmniejszyć koszty użytkowania. Oto kilka popularnych sposobów na izolację domu:
Pianka poliuretanowa to rodzaj izolacji, która jest powszechnie stosowana do ocieplania domów. Wykonana jest z mieszaniny substancji, które rozszerzają się i twardnieją po nałożeniu, tworząc gęstą, szczelną warstwę izolacji. Pianka poliuretanowa ma wiele zalet jako materiał izolacyjny między innymi: