Ocieplenie fundamentów pianką, izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów pianką poliuretanową

Co jest celem izolacji fundamentów?

Celem wykonania poprawnej izolacji fundamentów jest zabezpieczenie przed przedostawaniem się wilgoci oraz ochrona przed przemarzaniem. Zamkniętokomórkowa piana PUR spisuje się znakomicie w obu tych kwestiach jednocześnie. Jednym z pierwszych etapów realizacji inwestycji budowlanej są fundamenty, które zapobiegają osuwaniu się konstrukcji budynku. Jako element nieustannie narażony na działanie wód gruntowych i opadowych oraz z racji położenia skłonny do przemarzania, fundamenty wymagają skutecznej izolacji przeciwwilgociowej oraz termicznej. Stosowana do tego typu prac piana zamkniętokomórkowa, lepiej niż jakiekolwiek inne materiały zapewni ochronę hydro- oraz termoizolacyjną. Wykonanie skutecznej izolacji fundamentów jest niezmiernie ważne dlatego, że późniejsza naprawa lub zwiększenie stopnia zaizolowania są albo bardzo kosztowne, albo wręcz niemożliwe do wykonania.

Największym wrogiem fundamentów jest wilgoć. Musimy je zatem odpowiednio zabezpieczyć, by nie nasiąkały wodą i nie pozwalały na zawilgocenie budynku. Jeżeli w ścianach fundamentowych brakuje odpowiedniej izolacji, z gruntu przenika do nich wilgoć lub nawet woda, powodując stałe zawilgocenie. Mokre fundamenty ulegają korozji. Szybko niszczeją – zwłaszcza na skutek zamarzania wody w sezonie zimowym. Zmniejsza się też ich izolacyjność termiczna, a to powoduje, że przez podłogę na gruncie i ściany nad ziemia szybciej ucieka ciepło. Mokre fundamenty mogą również doprowadzić do zawilgocenia ścian parteru, a w konsekwencji – na początku łuszczenia się farb, a później także do pojawienia się tam glonów lub pleśni.

Przepuszczalność wody poniżej 2% dla piany zamkniętokomórkowej w połączeniu z nieosiągalną dla innych materiałów szczelnością izolacji natryskowej, gwarantuje skuteczną ochronę fundamentów przed podstawowymi zagrożeniami. Nakładana metodą hydrodynamiczną piana PUR dotrze w najgłębsze zakamarki konstrukcji, tworząc monolityczną powłokę izolacyjną, pozbawioną mostków termicznych. Tę ostatnią zaletę docenią zwłaszcza właściciele budynków sprzed kilkudziesięciu lat, z kamiennymi fundamentami o nieregularnej powierzchni, gdzie izolacja z użyciem jakiegokolwiek innego materiału praktycznie nie miałaby sensu.

Izolacja metodą natryskową wychodzi naprzeciw wszystkim dotychczas stosowanym materiałom, oferując ekstremalnie korzystny współczynnik przewodzenia lambda λ=0.022[W/m.K].Dla porównania parametr ten dla klasycznych materiałów izolacyjnych to : polistyren ekstrudowany (0,028), styropian grafitowy (0,031), styropian biały (0.038), wełna mineralna (0.040).

W odróżnieniu od najczęściej stosowanego podczas izolacji fundamentów styropianu, piana zamkniętokomórkowa posiada wysoką odporność na ściskanie (wg PN-EN 826:1998 min .300kPa), nie kruszy się, nie ulega zniszczeniu podczas zakopywania fundamentów. Z tego też powodu, wykorzystywana jest również przy wykonywaniu izolacji poziomej( posadzka na pianie zamkniętokomórkowej z pewnością nie osiądzie). Nie bez znaczenia jest również szybkość samego wykonania. Sprawna ekipa jest w stanie wykonać nawet 200 m2 izolacji w ciągu jednego dnia, by już kolejnego dnia umożliwić wykonywanie kolejnych prac budowlanych.

Zapraszamy do kontaktu

733 388 460

513 418 049

Kompleksowe ocieplenie fundamentów pianką PUR

Firma Izoplan PUR wykonuje kompleksowe ocieplanie fundamentów pianką poliuretanową. Dzięki bogatemu doświadczeniu i umiejętnościom możemy zagwarantować wydajne i skuteczne wykonanie prac izolacyjnych. W pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko przeprowadzić ocieplenie fundamentów.

Realizujemy usługi u klientów prywatnych i biznesowych. Ocieplamy fundamenty prywatnych obiektów, w tym zwłaszcza domów jednorodzinnych. Wykonujemy też prace ociepleniowe w budynkach firmowych i publicznych o dowolnej wielkości. Gwarantujemy wysoką jakość stosowanego materiału oraz bezpieczeństwo izolacji. Prace realizujemy kompleksowo, dostarczając niezbędny sprzęt i materiały. Zapewniamy terminowe i sprawne wykonanie zleceń, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

 

Dlaczego ocieplanie fundamentów jest ważne?

Najwięcej energii cieplnej uchodzi przez wyżej położone części budynków. Mimo to profesjonalna izolacja fundamentów i podłóg jest bardzo potrzebna. Fachowo wykonane ocieplanie fundamentów pianką PUR pozwala zredukować straty cieplne o około 10%. Izolacja tej części obiektu ma również inne ważne zalety. Przede wszystkim wykazuje właściwości hydroizolacyjne oraz chroni przed przenikaniem wilgoci. Ponadto wyklucza problem pojawienia się pleśni i grzybów, a w efekcie wywiera istotny wpływ na stabilność konstrukcyjną budowli.

 

Jakie są zalety ocieplania fundamentów pianą?

Ocieplenie fundamentów pianką poliuretanową to bardzo praktyczne i skuteczne rozwiązanie. Materiał ten dociera w każdą przestrzeń, także w najmniejsze szczeliny, eliminując w ten sposób mostki termiczne. To wpływa na znakomitą szczelność powstałej powłoki. Umożliwia zatem uzyskanie dobrych właściwości termoizolacyjnych nawet w przypadku złożonych i skomplikowanych konstrukcji.

Izolowanie fundamentów pianą poliuretanową doskonale chroni powierzchnię przed przenikaniem wilgoci. Piana nie przepuszcza wody, ale jednocześnie pozwala na przepuszczanie pary. Dzięki temu pod powierzchnią nie powstaje pleśń czy grzyb. Po nałożeniu piana błyskawicznie powiększa swą objętość i zastyga, tworząc twardą i solidną warstwę ochronną.

Ocieplenie fundamentów tą metodą jest także łatwe w wykonaniu. Brak konieczności stosowania skomplikowanych narzędzi i maszyn przekłada się na szybkość pracy. To z kolei pozwala wykonać kompleksowo prace ociepleniowe nawet w ciągu kilku godzin, co zwykle jest niemożliwe w przypadku izolacji innymi technikami, w tym wełną czy styropianem. Metoda ta umożliwia też pokrycie w krótkim czasie dużych powierzchni.

Izolacja fundamentów pianą to rozwiązanie uniwersalne, wykonywane zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Dzięki wysokim parametrom uszczelniającym można ją skutecznie przeprowadzać na nierównych fundamentach. Ocieplenie wykonane tą techniką minimalizuje też problem przemarzania oraz zabezpiecza przed skraplaniem się wody na wewnętrznych ścianach budynku. Usługę tę można przeprowadzać nawet w sezonie jesienno-zimowym, w temperaturze nie niższej niż 7 stopni Celsjusza.

Pozostały zakres oferowanych usług

Zapraszamy do kontaktu

733 388 460

513 418 049